Pozitif Solar

Hizmetlerimiz

Güneş Panelleri

Sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enimnim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat.

img
Resim yok

On-Grid Systemler, Güneş panelleri ile enerji üretip yalnızca elektrik şebekesi olan yerde kullanılabilir. Çalışabilmesi için şebekeye bağlanmaları gerekir. Fazla miktarda üretim yaparken ürettiği fazladan elektriği çift yönlü sayaç sayesinde şehir şebekesine geri gönderebilir, böylece daha sonra kullanmak üzere kredi verirsiniz veya şebekeden alacaklı olursunuz.

Resim yok

Of grid sistemler şehir şebekesinin hiç olmadıği yerlerde veya şebekeden bağimsiz olarak kullanlımak istenilen yerlerde kullanılmaktadır. Güneş panellerinden sağlıkli kullanım süresini uzatmak için enerji depolama sistemleri daha popüler hale gelmiştir. Depolama tipik olarak bir batarya bankası olarak uygulanır.

Resim yok

Rüzgar türbinlerini çalışma prensibi aslında oldukça basittir.  enerji üretiminin başlangıç noktası pervane kanatlarıdır. Belli bir rüzgar hizina ulastığinda türbinin bulunduğu bölgede hareket ederken türbin kanatları dönmeye başlar.  Rüzgârın kinetik enerjisi burada mekanik enerjiye çevrilir ve alatarnatör vasıtesı ile  önce akü şarz regületörüne sonrada akülere aktarılır.

Resim yok

güneş panellleri ile çalışan tarımsal sulama pompaları şebeke enerjisinin olmadığı yada uzak tarımalanlarında şebeke hattı olsada voltaj sorunu yaşanan yarlerde hem pratik ve hem kısa sürede amortisman sağlayan sistemlerdir şehir sebekesi ve mazotla kıyaslandığında ilk kurulum maliyetini 2 yılda geri ödeyip 25 yıl boyunca mahsulunuzu susuz bırakmadan keyifle kullanabileceğiniz bir sistemdir

Resim yok

Hybrid sistemler hem şebeke hem güneş hem rüzgar olan hem ongrid hemde ofgrid kullanılan sistemlerdir sistem öncelikli olarak tesisin yada evin ihtiyacını en yüksek üretimi hangisi yapıyorsa( örn: türbin, güneş paneli,batarya son olarak şebeke) ona by pass eder hiç biri yoksa ve akülerde biitiyse enson şebekeden kullanılır bu sistemin geneline hybrid sistemler diyoruz